داده کاوی

داده کاوی

خدمات داده کاوی آمار پیشرو

داده کاوی چیست؟

به زبان ساده می­توان گفت داده­کاوی استخراج اطلاعات نهان و یا الگوها و روابط نهفته در حجم زیادی از داده ها است.  داده کاوی ترجمه عبارت لاتین “Data Mining” و در اصطلاح به معنای کاویدن داده است. کلمه  ” Mining ” به معنی استخراج از معدن به کار می رود، در واقع داده کاوی نشان می­دهد که حجم زیادی از داده ها مانند معدنی است که در آن عناصر گرانبهایی نهفته است.

اخیرا علم داده کاوی به دلیل افزایش روز افزون داده‌ها و همچنین برای نظم دادن به پایگاه‌های بزرگ داده مورد توجه قرار گرفته است. سازمان‌های خصوصی و دولتی برای بالابردن کارایی، مدیریت و برنامه‌ریزی بهتر به داده کاوی روی آورده‌اند. کاربردهای مهم داده کاوی شامل تعیین توالی ژنومی، تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی، تصویربرداری از جرم، کشف ترجیحات مصرف کننده، طبقه‌بندی مصرف کنندگان مختلف براساس فعالیت خریدشان و … می‌باشد.

تیم آمارپیشرو به صورت تخصصی داده کاوی پروژه‌های شما، استخراج اطلاعات نهان از داده‌ها و یافتن الگوها و روابط نهفته را در حجم عظیمی از داده‌ها را با نرم افزار‌های  Python, R, SPSS Modeler, SAS JMP انجام می‌دهد. تنها کافی است به صفحه ثبت سفارش مراجعه و با انتخاب گزینه داده کاوی مشخصات پروژه خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان آمار پیشرو با شما تماس بگیرند. همچنین می‌توانید با شماره 09034715437 جهت دریافت مشاوره ارتباط برقرار کنید.

کار خودتان را راحت کنید

همین الان می توانید با کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان مشاوره کنید و یا سفارش خود را ثبت و ادامه کار را به تیم توانمند آمار پیشرو بسپارید و از این همکاری لذت ببرید

کار خودتان را راحت کنید

همین الان می توانید با کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان مشاوره کنید و یا سفارش خود را ثبت و ادامه کار را به تیم توانمند آمار پیشرو بسپارید و از این همکاری لذت ببریدهمین الان می توانید با کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان مشاوره کنید و یا سفارش خود را ثبت و ادامه کار را به تیم توانمند آمار پیشرو بسپارید و از این همکاری لذت ببرید

اهمیت علم داده کاوی چیست؟

 • از تصمیمات احساسی جلوگیری می کند و باعث می شود تا واقع بینانه تصمیم گیری کنید.
 • محیط سال های گذشته ی شرکت شما را بازبینی می کند.
 • نشان دادن تصمیماتی که در سال های گذشته منجر به سود گشته اند.
 • جلوگیری کردن از گرفتن تصمیمات غیر شفاف و در نتیجه زیان بار.

فرآیند داده کاوی به چه صورت انجام می‌شود؟

فرآیند داده کاوی شامل سه مرحله است، آماده سازی داده، یادگیری مدل، ارزیابی و تفسیر مدل که برای انجام این مراحل باید اقدامات زیر صورت بگیرد:

اقداماتی که برای انجام پروژه‌های داده کاوی باید انجام شود به صورت زیر است:

۱- جلسه اولیه در خصوص عقد قرارداد و آشنایی موضوعی داده‌ها
۲- دریافت داده‌ها و بررسی آن‌ها و در صورت نیاز جلسه هماهنگی بعدی
۳- پاکسازی داده‌ها و انتخاب داده‌های هدف
۴- پیش پردازش داده‌ها و یادگیری مدل
۵- بررسی مدل‌های یادگرفته شده و برگزاری جلسه با کارفرما جهت بررسی مدل‌ها
۶- ارزیابی مدل‌ها و انتخاب بهترین مدل
۷- تفسیر مدل نهایی و ارائه گزارش کتبی به کارفرما
۸- برگزاری جلسه اختتامیه طرح و ارائه نتایج به صورت شفاهی

خدمات آمارپیشرو در خصوص داده کاوی چیست؟

تیم متخصص آمارپیشرو در زمینه مشاوره، آموزش و انجام داده‌کاوی پروژه‎‌های اشخاص حقیقی و حقوقی در کنار شماست. فقط کافیست بانک عظیم داده‌های خام خود را در اختیار ما قرار دهید تا با بهترین روش، بالاترین کیفیت و کمترین هزینه، الگوهای نهان در داده‌ها را برای بهینه سازی تصمیمات شما استخراج و در قالب گزارش کامل به شما تحویل دهیم.

مشتریان ما چه کسانی هستند؟

 1. موسسات دولتی مانند شهرداری، بانک‌ها، آتش‌نشانی، نیروی‌انتظامی، وزارت نیرو، موسسات آموزش عالی، بیمارستان‌ها و … که حجم عظیمی از داده‌ها را در اختیار دارند و می‌خواهند از دل این داده‌ها، اطلاعات مهم را جهت برنامه ریزی آینده خود استخراج کنند.
 2. موسسات غیر دولتی مانند شرکت‌های خصوصی بزرگ، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شرکت‌های بیمه و … که اهداف مشخصی برای شرکت خود در نظر دارند.
 3. اساتید، دانشجویان و پژوهشگران که برای انجام پروژه‌ی پژوهشی خود، می‌خواهند از الگوریتم‌های داده کاوی استفاده کنند.
 4. صاحبان کسب و کارهای کوچک مانند سوپرمارکت‌ها و شرکت‌های خصوصی کوچک که می‌خواهند رفتار مشتریان خود را تحلیل و برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان وفادار تصمیمات مدیریتی اتخاذ کنند.

تمایز آمارپیشرو نسبت سایر شرکت‌های آماری در حوزه داده کاوی چیست؟

محققان و پژوهشگران عزیز در صورتی که پروژه داده کاوی خود را به تیم متخصص آمار پیشرو بسپارید از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 1. پروژه داده کاوی شما توسط متخصصان با تجربه و با انگیزه آمار پیشرو که دارای مدرک تحصیلی تخصصی آمار در مقاطع ارشد و دکتری هستند، در کنار متخصصان حوزه مدیریت و کامپیوتر انجام می‌شود. در نتیجه کار شما با بالاترین کیفیت انجام می‌شود.
 2. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازمان‌ها و شرکت‌ها، محفوظ ماندن اطلاعات محرمانه آنهاست. در این زمینه شرکت آمارپیشرو با توجه به اینکه شرکتی ثبت شده، دارای کد اقتصادی و مستقر در دانشگاه فردوسی مشهد است، لذا دارای منشور اخلاقی می‌باشد و آماده عقد تفاهم‌نامه و تعهدنامه برای سازمان‌های مربوطه است.
 3. مراحل پرداخت هزینه پروژه به آمارپیشرو برای مشتریان حقوقی در چند مرحله با توافق طرفین انجام می‌شود و تیم آمارپیشرو در حین انجام پروژه، جلساتی را برای ارائه گزارش حین کار، با کارفرما برگزار می‌کند.
 4. مراحل پرداخت هزینه پروژه به آمار پیشرو برای مشتریان حقیقی در دو نوبت انجام می‌شود. به طوریکه تسویه حساب نهایی پس از تایید استاد راهنما انجام می‌شود و دانشجو دیگر نگران تایید تحلیل خود نیست.

فایل گزارش نهایی که در اختیار محقق و یا سازمان مربوطه قرار می‌گیرد، در قالب فایل word به همراه خروجی نرم‌افزار است.

مراحل انجام خدمات داده کاوی توسط آمار پیشرو

مرحله 1: بررسی ادبیات موضوع مورد نظر و برگزاری جلسات متعدد با کارفرما جهت آشنایی با موضوع و تنظیم اهداف. این مرحله به طور متوسط بین 2 هفته تا یک ماه زمان می‌برد و هزینه‌ای ندارد.

مرحله 2: دریافت داده‌ها از کارفرما.

مرحله 3: پاک سازی داده‌ها و بررسی روابط بین متغیرها. این مرحله بین 2 هفته تا 4 ماه زمان می‌برد، و هزینه آن بین 200 میلیون ریال تا 1 میلیارد ریال می‌باشد.

مرحله 4: انتخاب الگوریتم مناسب و انجام آنالیز آن. این مرحله بین 1 هفته تا 2 هفته زمان می‌برد و هزینه آن بین 300 میلیون ریال تا 2 میلیارد ریال می‌باشد.

مرحله 5: تهیه گزارش و ارائه آن به کارفرما. این مرحله بین 3روز تا 3 ماه زمان می‌برد و هزینه آن بین 100 میلیون تا 200 میلیون ریال می‌باشد.

بخشی از تکنیک‌هایی که آمارپیشرو برای انجام پروژه‌های داده کاوی استفاده می‌کند:

روش‌های مختلفی برای ساخت مدل‌های پیش‌بینی از مجموعه داده‌ها وجود دارد و داده‌کاو باید مفاهیم پشت این تکنیک‌ها و همچنین نحوه استفاده از کد برای تولید مدل‌ها را درک کند. تعدادی از این تکنیک‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

رگرسیون:

در واقع رگرسیون تخمین روابط بین متغیرها با بهینه‌سازی کاهش خطا است.  در پایین ارتباط بین قد و وزن را با استفاده از مدل رگرسیونی مشاهده می کنید.

طبقه‌بندی:

تشخیص اینکه یک شی متعلق به چه دسته‌ای است با طبقه‌بندی انجام می‌شود. به عنوان مثال بررسی نمره اعتبار شخص و تایید رد یا درخواست وام.

خوشه‌بندی:

پیدا کردن گروه‌بندی اشیا براساس ویژگی‌های شناخته شده آن‌ها با استفاده از خوشه‌بندی انجام می‌شود. به عنوان مثال گروه‌بندی مشتریان براساس رفتار منحصر به فردشان که می‌تواند در تصمیمات استراتژی تجارت استفاده شود.

ارتباط و همبستگی:

همبستگی به دنبال بررسی این است که آیا بین متغیرها روابط منحصربه فردی وجود دارد یا خیر؟ به عنوان مثال مردانی که در پایان هفته محصولات بهداشتی خریده بودند احتمال خرید نوشیدنی در آن‌ها بسیار بیشتر بوده است. بنابراین فروشگاه‌ها آن‌ها را برای افزایش فروش نزدیک هم قرار می‌دادند.

تجزیه و تحلیل نقاط پرت:

بررسی نقاط پرت برای بررسی علل و دلایل احتمالی پرتوهای گفته شده. به عنوان مثال استفاده از تجزیه و تحلیل در کشف تقلب و تلاش برای اینکه آیا الگویی از رفتار خارج از هنجار تقلب است یا خیر؟

هزینه خدمات داده کاوی آمار پیشرو چقدر است؟

شرکت آمارپیشرو توانایی انجام پروژه‌های داده‌کاوی با استفاده از نرم افزارهای SAS JMP و SPSS Modeler و زبان برنام نویسی Python را دارد. هزینه انجام داده کاوی با توجه به هدف پژوهش، نوع الگوریتم و تعداد متغیرها تعیین می‌شود که جزییات آن در جدول زیر آمده است.

مرحله‌

عنوان

هزينه واحد (نفر/ساعت) (تومان)

1

بررسي ادبيات موضوع و انجام تحقيقات اولیه

80000

2

شناسایی حوزه های مرتبط و متولی (درون یا برون سازمانی) و اخذ نظر و دیدگاه خبرگان مربوطه

70000

3

پايش داده‌هاي دريافتي (cleaning data) و تشكيل بانك اطلاعاتي مورد نياز

110000

4

آناليزهاي مورد نياز و استخراج نتايج

110000

5

بررسي يافته‌هاي حاصله و انجام ویرایش هاي موضوعي مورد نياز

100000

6

انجام تحليل‌هاي اوليه و استفاده از نظرات خبرگان

90000

7

آناليزهاي نهايي و جمع‌بندي نتايج و يافته‌هاي حاصله

100000

8

تدوين تحليل‌هاي مورد نياز به‌همراه رسم جداول و نمودارها و قالب‌بندي اوليه گزارش

100000

9

بررسي يافته‌هاي حاصله و انجام اديت‌هاي موضوعي مورد نياز

100000

10

تهيه و تدوين گزارش نهايي

90000

11

اعمال اصلاحات و تغييرات احتمالي مورد نياز و نهايي نمودن گزارش

90000

کار خودتان را راحت کنید

همین الان می توانید با کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان مشاوره کنید و یا سفارش خود را ثبت و ادامه کار را به تیم توانمند آمار پیشرو بسپارید و از این همکاری لذت ببرید

کار خودتان را راحت کنید

همین الان می توانید با کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان مشاوره کنید و یا سفارش خود را ثبت و ادامه کار را به تیم توانمند آمار پیشرو بسپارید و از این همکاری لذت ببریدهمین الان می توانید با کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان مشاوره کنید و یا سفارش خود را ثبت و ادامه کار را به تیم توانمند آمار پیشرو بسپارید و از این همکاری لذت ببرید

سوالات متداول

تیم متخصص آمار پیشرو داده‌کاوی را برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که می‌خواهند الگوهای نهان را از دل داده‌ها استخراج کنند و تصمیمات بهینه اتخاذ کنند انجام می‌دهد.

داشتن دانش تخصصی کافی و تسلط به نرم افزارها برای انجام داده کاوی بسیار پر اهمیت است. شرکت آمار پیشرو با مشاوره رایگان، آموزش‌های خصوصی و گروهی (آموزش مباحث آماری و نرم‌افزارها) و انجام پروژه‌های داده‌کاوی به اشخاص حقیقی و حقوقی کمک می‌کند تا در کمترین زمان اطلاعات مفید را دریافت کنند.

آمار پیشرو از ابتدای پروژه در کنار شما خواهد بود و شما می‌توانید تا انتهای پروژه، مشاوری را در کنار خود داشته باشید تا نگرانی و دغدغه شما برطرف شود و علاوه بر آن از مراحل کار خود مطلع شوید و آموزش ببینید. همچنین فایل گزارش کامل در قالب Word تحویل داده می‌شود. به این صورت که جداول خروجی نرم‌افزار، مجددا طراحی می‌شود و آماده ارائه به مدیریت می‌باشد و دیگر نیازی به تغییر کلی در جداول و نمودارها نیستید. درکنار فایل تحلیل کامل، خروجی نرم‌افزار نیز به شما ارائه می‌شود.

آمار پیشرو علاوه براینکه شرکتی ثبت شده با شماره ثبت 62951 است، دارای کد اقتصادی نیز می‌باشد. همچنین در مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد مستقر است و این موجب می‌شود که محقق و پژوهشگر در هر زمان به شرکت آمار پیشرو دسترسی داشته باشد.

با توجه به اینکه آمار پیشرو شرکتی ثبت شده است، پس دارای منشور اخلاقی است و طبق این منشور اخلاقی پس از اتمام پروژه، اطلاعات شما از روی سرورها حذف می‌شود و در زمان تحلیل، 100% مطمئن باشد که اطلاعات شما در جای دیگری استفاده نمی‌شود. چرا که اگر اطلاعات شما افشا شود، امکان شکایت از شرکتی که شماره ثبت دارد، به راحتی برای محققان مقدور خواهد بود.

پس از تایید هزینه و زمان توسط مشتریان حقیقی، 50% هزینه توسط آمار پیشرو دریافت  و فرآیند تحلیل شروع می‌شود. مابقی هزینه نیز بعد از تایید استاد راهنما و پس از دریافت فایل تحلیل اولیه واریز می‌شود و برای مشتریان حقوقی با توافق طرفین پرداخت هزینه انجام می‌شود.

آخرین مقالات داده کاوی

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان تنها کافیست نام و تلفن خود را وارد کنید تا کارشناسان آمار پیشرو در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

ثبت سفارش

جهت سفارش کافیست تا فرم زیر را پر کنید. کارشناسان آمار پیشرو در اسرع وقت با شما تماس می گیرند